„Elektroniczne systemy zarządzania w pojazdach”- to  już kolejne spotkanie z cyklu szkoleń branży motoryzacyjnej. Zorganizowano je przy współpracy z  firmą branży motoryzacyjnej tj. INTER CARS, która od lat z nami współpracuje.

 W dniu 23 listopada szkolenie poprowadzili przedstawiciele firmy DELPHI, jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku części zamiennych. Firma działa od ponad stu lat, a bogate doświadczenie i zaplecze technologiczne pozwala jej na produkcję części najwyższej jakości do niemal wszystkich modeli samochodów. Uczniowie klasy 3s(mechanik pojazdów samochodowych) i 3tme(technik mechatronik) poznawali systemy zarządzania w pojazdach i zdobyli wiedzę na temat:

  • dostępnych rozwiązań diagnostycznych,
  • sposobów postępowania z pojazdami wyposażonymi w Security Gateway,
  • budowy architektury elektronicznej pojazdów,
  • sposobów diagnostyki wybranych czujników silnika,
  • wykorzystania trybu eOBD w celu diagnostyki układu spalania.

W trakcie szkolenia omówione zostały zagadnienia dotyczące: oscyloskopu, Gateway, Pass Through, budowy sieci CAN/LIN, sygnałów sterujących i diagnostycznych, przeprowadzenia diagnostyki układu oraz systemów EGR.

Ciekawym punktem szkolenia było wykorzystanie urządzeń multimedialnych w postaci smatrtfona. Uczniowie w czasie szkolenia wykorzystywali własne telefony i z pomocą  odpowiedniej aplikacji wykonywali ćwiczenia szkoleniowe oraz  rozwiązywali testy techniczne z zakresu treści szkolenia. Każdy uczeń mógł również za pomocą aplikacji otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tym szkoleniem  i zadawali dużo pytań z dziedziny praktycznej dotyczącej poruszanych tematów.

„Budowa skrzyni automatycznej od podstaw- wady i zalety skrzyń automatycznych” - to temat drugiego dnia szkoleń branżowych. Dzięki współpracy z INTER CARS mogliśmy skorzystać z potencjału firmy LIQUI MOLY, producenta olejów silnikowych, dodatków do paliw, chemii warsztatowej oraz produktów motocyklowych, które na całym świecie kojarzone są z najwyższą jakością i niezawodnością.

Uczestniczący w szkoleniu uczniowie klasy 3s (mechanik pojazdów samochodowych) zadawali w trakcie mnóstwo pytań przez co było ono bardzo efektywne.

Dziękujemy naszym przyjaciołom edukacji zawodowej i chcemy więcej!!!!

inter